headerphoto
Główna

Zakładasz firmę? Pomyśl o prawniku!

Żyjemy w kraju o niestety najbardziej rozbudowanych przepisach w całej Unii Europejskiej.

Urzędy przyjazne są dla podatnika tylko z nazwy a niestety mogą zmienić życie przedsiębiorcy w koszmar. Nie tylko sprawozdanie roczne i wyliczanie należytych podatków może stanowić problem. Sam wielokrotnie słyszałem przedsiębiorców kpiących "W czym może pomóc radca prawny? Przecież on za mnie firmy nie poprowadzi". Oczywiście, że nie poprowadzi, ale pomoże w jej obsłudze prawnej.
Na niezbyt doświadczonego przedsiębiorcę czyhają najliczniejsze zagrożenia, od zawiłych przepisów i nieprzyjaznych kontrolerów, którzy przyjdą, kiedy tylko postanowimy odliczyć sobie VAT, po zwykłych naciągaczy skończywszy, wysyłających wezwania do niby to zapłaty za jakiś wpis, którego oczywiście dokonywać nie musimy. Aby odnaleźć się w gąszczu przepisów przyda nam się profesjonalna pomoc. Na szczęście usługi prawne dla firm to w dzisiejszych czasach norma, wystarczy udać się do dobrej kancelarii prawnej.
Czym zajmuje się kancelaria prawna? Otóż w największym skrócie firma taka jak kancelaria prawna świadczy opiekę prawna dla firm, czasem w formie wygodnego abonamentu, czasem w innej rozwiązuje problemy przedsiębiorców. To właśnie do nich zgłosisz się, kiedy dostaniesz wezwanie i nie będziesz go rozumiał. Oni wyjaśnią, czy faktycznie powinieneś płacić. To do biura prawnego pójdziesz, kiedy będziesz potrzebował dobrej reprezentacji przed urzędami. To w końcu do biura prawnego zgłosisz się najczęściej w sprawie dotacji. 
Tak naprawdę możesz uważać, że świetnie znasz prawo i pomoc prawnika w ogóle nie jest Ci potrzebna. Mimo wszystko warto pamiętać, że nieumiejętne podejście do prawa nie jest nigdy najlepszym pomysłem. Zawsze lepiej pamiętać o konsekwencjach swoich czynów, w tym źle napisanych pism, czy chociażby zbyt obszernie udzielonych informacji. W każdym z takich przypadków pomóc może dobry prawnik.

Fotorelacja

prawo

usługi prawnicze

kancelaria


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany