headerphoto
Główna

Uciekanie przed komornikiem do Austrii

Jeśli chcesz zatrudnić się w austriackiej firmie i otrzymywać przelewy od austriackiego pracodawcy na konto bankowe założone w austriackim banku, możesz jednocześnie zastanawiać się, co zrobić z komornikiem, który ciąży na twych plecach w Polsce? Sytuacja jest na szczęście sprzyjająca dla dłużników, gdy chcą oni wyjechać za granicę. 
Niepotrzebny jest wówczas polski adwokat w Austrii: najczęściej, ustalając sobie przelewy na konto zagraniczne, nie musimy obawiać się komornika bo nigdy na on nie znajdzie. Zwłaszcza jeśli jest to egzotyczny kraj. Ale też trudno jest polskim komornikom znaleźć takie umowy o pracę w Austrii, Niemczech lub w Wielkiej Brytanii. Osoby, które wyjechały do Austrii odrobić swoje długi, wówczas muszą zastanowić się nad tym w jaki sposób ukryć swoje długi. Każda osoba powinna wiedzieć, że o tym, że rozpoczyna się egzekucja wierzytelności w Austrii powie nam pismo z sądu, które wówczas otrzymamy. 
Będzie to pismo mówiące o tym, że polska kancelaria komornicza wystąpiła do austriackiego sądu o ustalenie Europejskiego Nakazu Zapłaty. Dopiero po uzyskaniu takiego nakazu zapłaty w Europie, komornik będzie mógł zgłosić się do austriackiego sądu o ustalenie miejsca zamieszkania dłużnika i o zajęcie jego wynagrodzenia. Windykacja w Austrii jest w praktyce rzadko przeprowadzana przez polskich komorników, bo im się zwyczajnie nie chce ścigać swoich dłużników, chyba że chodzi o miliony złotych uzyskiwanych z tytułu wynagrodzenia w Austrii (przy założeniu, że zadłużenie jest wysokie).
Wiecej na ten temat na stronie tomaszklimek.com

Fotorelacja

prawo

usługi prawnicze

adwokat


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany